Okolie

    Chata Slaná Voda sa nachádza 3 km od obce Oravská Polhora. Pre turistov alebo ubytovaných je v okolí Chaty Slanej Vody množstvo turistických aktivít, taktiež možností kultúrneho vyžitia či možností na denne výlety.

 

Babia hora 

Najväčšou turistickou atrakciou Oravskej Polhory je najvyšší vrch Oravských Beskýd – Babia Hora s nadmorskou výškou 1725 m.n.m .

 

Hájovňa pod Babou Horou

Idylické miesto v lone oravskej prírody pod majestátnou Babou horou je spojené s osobami dvoch významných predstaviteľov slovenskej literatúry.  V 80. rokoch 19. storočia sa okolitou prírodou často prechádzal básnik Pavol Országh Hviezdoslav a hľadal inšpiráciu k svojmu dielu Hájnikova žena.

Pilsko

Pilsko je vrch nachádzajúci sa v Slovenských Beskydách a v poľských Žywieckych Beskydách s nadmorskou výškou 1557 m.n.m.

Vrch Modralová

Vrch Modralová nachádzajúci sa v katastri obce je najsevernejším miestom Slovenska a zároveň vyhľadávaným miestom mnohých turistov prichádzajúcich na Chatu Slanú Vodu.

Klin – najvyššia socha Krista na Slovensku

Socha sa nachádza v obci Klin. Do výšky 9,5msa týči na Grape, odkiaľ pozerá na okolitú krajinu.

Oravská priehrada

Vodná nádrž Oravská priehrada je súčasťou vodného diela Orava (súčasťou je aj vyrovnávacia nádrž Tvrdošín), vybudovaného na sútoku Bielej a Čiernej Oravy. Nachádza sa na severe Slovenska, v rovnomennom regióne.

Základné údaje:

rozloha pri plnom napustení: 35 km2
objem vody: 350 mil. m3
priemerná hĺbka: 15 m

Mesto Námestovo

Oravská Lesná – oravská lesná železnica

Oravský Podzámok – Oravský Hrad

Oravský Hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. . Hrad je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca.